Trubka kotle ASTM A213 T11

Trubka kotle ASTM A213 T11
Podrobnosti:
Standard: ASTM A213 / A213M
Známka: T11
UNS: K11597
Typ materiálu: Cr-Mo Low-legovaná ocel
Systém slitiny: Přibližně. 1Cr-0,5Mo
Výroba: Bezešvá
Dokončení: Hot-Dokončeno nebo Studené-Dokončeno
Tepelné zpracování: Úplné/izotermické žíhání nebo normalizace + temperování, podle potřeby
Primární služba: Služba zvýšeného tlaku-teploty
Použití: Kotle, přehříváky, výměníky tepla, HRSG a procesní zařízení
Kontrola: mechanické zkoušky + hydrostatická nebo nedestruktivní elektrická zkouška
Dokumentace: Certifikát o zkoušce materiálu / Inspekční dokumentace podle objednávky
Dodavatel: Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.
Odeslat dotaz
Popis
Odeslat dotaz

Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd. je jedním z nejspolehlivějších výrobců a dodavatelů kotlových trubek astm a213 t11 v Číně, podporuje také přizpůsobené služby. S bohatými zkušenostmi vás srdečně vítáme u velkoobchodních levných produktů na skladě a získáte bezplatný vzorek z naší továrny. Pro cenovou konzultaci nás kontaktujte.

 

ASTM A213 T11 Boiler Tube
ASTM A213 T11 Bezešvá kotlová trubka z legované oceli

ASTM A213 T11 Trubka kotle|Bezešvá trubka 1Cr-0,5Mo pro kotle, přehříváky a výměníky tepla

Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.dodává bezešvé chromové-molybdenové ocelové trubky ASTM A213 T11 pro kotle, přehříváky, výměníky tepla a další aplikace se zvýšeným-tlakem.

ASTM A213 T11, UNSK11597, obsahuje přibližně1,00–1,50 % chrómu a 0,44–0,65 % molybdenuposkytují lepší -teplotní pevnost a odolnost proti oxidaci než běžné kotlové trubky z uhlíkové{1}}oceli. Běžně se používá pro výrobu energie, průmyslové kotle, petrochemické závody, systémy pro-rekuperaci tepla a zařízení pro přenos tepla- rafinérií.

ASTM A213/A213M vyžaduje, aby trubky podle této specifikace byly vyrobeny společnostíbezproblémový proces, buď za tepla-dokončené, nebo za studena-dokončené podle specifikace. Aktuální aktivní vydání ASTM je ASTM A213/A213M-25.

 

Co je ASTM A213 T11?

 

ASTM A213 T11 je abezešvá ocelová trubka z feritického chromu-molybdenuurčené především pro provoz kotlů, přehříváků a výměníků tepla-.

Specifikace ASTM A213 se vztahuje na bezešvé feritické a austenitické slitinové-ocelové trubky. ASTM uvádí, že trubky, na které se vztahuje tato specifikace, jsou vyráběny bezproblémovým procesem a mohou být dodávány hotové za tepla-nebo za studena-dokončené podle požadavků objednávky.

T11 je zvláště užitečný tam, kde projekt vyžaduje lepší -teplotní výkon než konvenční trubky kotlů z uhlíkové{2}}oceli, ale nevyžaduje podstatně vyšší obsah chrómu spojený s jakostí, jako je T91.

Typická projektová prostředí zahrnují:

Užitkové a průmyslové kotle

Trubkové sestavy přehříváku

Parní generátory s rekuperací tepla

Výměníky tepla

Petrochemické procesní ohřívače

Zařízení rafinerie

Zařízení pro-generování páry

Vysokoteplotní{0}}procesní systémy

Tenaris také uvádí ASTM/ASME A/SA213 T11 mezi jakostními třídami trubek používanými pro HRSG, konvenční kotle a tepelné výměníky v aplikacích-pro výrobu energie.

ASTM A213 T11 Chemické složení

Chemické složení T11 je navrženo na základě přísad chrómu a molybdenu, které zlepšují vlastnosti materiálu při zvýšených-teplotách.

Živel ASTM A213 T11, %
Carbon, C 0.05–0.15
Mangan, Mn 0.30–0.60
Fosfor, P Menší nebo rovno 0,025
Síra, S Menší nebo rovno 0,025
Křemík, Si 0.50–1.00
Chrom, Cr 1.00–1.50
Molybden, Mo 0.44–0.65

Označení UNS:K11597. Publikovaná data ASTM identifikují stejné základní chemické limity pro T11.

Proč záleží na slitině Cr-Mo

Chrompodporuje odolnost proti oxidaci a stabilitu materiálu při zvýšené teplotě.

Molybdenpřispívá ke zvýšení-teplotní pevnosti a odolnosti vůči měknutí při dlouhodobém působení tepla.

Díky této kombinaci je T11 vhodnější než běžná uhlíková ocel pro mnoho kotlů a teplovodních-systémů pracujících za zvýšené teploty a tlaku.

Avšak samotná třída materiálu anoneurčit maximální bezpečnou provozní teplotu nebo tlak. Konečné limity musí být stanoveny podle příslušného předpisu pro návrh kotle nebo tlakového -zařízení, tloušťky stěny, povoleného namáhání, projektované životnosti a provozního prostředí.

Mechanické vlastnosti

Běžně specifikované minimální požadavky na pokojovou-teplotu pro ASTM A213 T11 zahrnují:

Vlastnictví Požadavek
Pevnost v tahu Větší nebo rovno 415 MPa
Mez kluzu Větší nebo rovno 205 MPa
Prodloužení v 2 in. / 50 mm Větší nebo rovno 30 %
Maximální tvrdost Až 85 HRB, v závislosti na příslušné edici/zkušební metodě

Publikovaná data specifikace T11 běžně uvádějí minimální pevnost v tahu 415 MPa, minimální mez kluzu 205 MPa a minimální tažnost 30 %.

Poznámka k nákupu:Vždy používejte přesné vydání ASTM/ASME specifikované projektem nebo objednávkou. Tabulky mechanických{1}}vlastností nalezené online mohou odrážet různá vydání, konfigurace vzorků nebo sekundární interpretace.

Tepelné zpracování ASTM A213 T11

Tepelné zpracování je kritickou součástí výroby trubek T11, protože konečná mikrostruktura přímo ovlivňuje mechanické vlastnosti a výkonnost při zvýšených-teplotách.

T11 lze dodávat vhodnou cestou tepelného zpracování-, jako je:

Úplné žíhání

Izotermické žíhání

Normalizace a temperování

Pro normalizované-a{1}}temperované T11 uvádějí publikované tabulky založené na ASTM-minimální temperovací teplotu přibližně650 stupňů / 1200 stupňů F.

ASTM dále vyžaduje, aby trubky z feritické legované oceli prošly vhodným tepelným zpracováním odděleně od ohřevu používaného pro tváření za tepla.

U projektových objednávek by měla být požadovaná trasa tepelného zpracování uvedena v nákupní specifikaci vždy, když ji řídí návrhář zařízení, požadavek ASME Code nebo specifikace koncového uživatele.

Bezproblémový výrobní proces

ASTM A213 vyžaduje, aby trubka byla vyrobena abezproblémový výrobní proces.

Typický způsob výroby kotlových trubek T11 může zahrnovat:

Kontrola sochoru → Zahřívání → Děrování → Válcování za tepla / Prodlužování → Dimenzování → Tažení za studena, je-li to požadováno → Tepelné zpracování → Rovnání → Řezání → Rozměrová kontrola → Mechanické testování → NDT / Hydrostatické testování → Značení → Balení

Trubky T11 hotové za tepla{0}}vs. studené{1}

Hotová-trubka

Hotová povrchová úprava se běžně volí pro standardní požadavky na kotel a tlak-kde je důležitá efektivita výroby a rozměrový rozsah.

Studená-trubice

Studenou úpravu lze zvolit, pokud projekt vyžaduje přísnější kontrolu rozměrů, lepší stav povrchu nebo přesnější požadavky na tloušťku stěny-.

Správná trasa by proto měla být vybrána spíše podle výkresu, velikosti trubky, tolerance a požadavků na následnou výrobu, nikoli pouze podle ceny.

Rozsah velikostí ASTM A213 T11

ASTM uvádí, že hadičky běžně dodávané pod A213 se pohybují přibližně od:

Vnitřní průměr:od 3,2 mm

Vnější průměr:až 127 mm

Tloušťka stěny:přibližně 0,4–12,7 mm

Jiné rozměry mohou být také dodány, pokud splňují všechny příslušné požadavky specifikace.

V případě dotazů na projekt doporučuje Dongmeng Group specifikovat rozměry jako:

Vnější průměr × tloušťka stěny × délka

Například:

60,3 mm OD × 5,54 mm WT × 12 000 mm Délka

V případě potřeby by měl RFQ také identifikovat:

Minimální stěna nebo průměrná stěna

Pevná nebo náhodná délka

OD tolerance

Tolerance tloušťky stěny-

Požadavek na přímost

Stav povrchu

Konec přípravy

Množství

Požadavek na balení

Minimální zeď vs průměrná zeď – důležité podrobnosti o nákupu

Toto je důležitý bod při nákupu-potrubí kotlů.

Hadice ASTM A213 lze objednat na aminimální-tloušťka stěny-nebo tam, kde je to povoleno a specifikováno, na anprůměrná-tloušťka stěny-základ. Aktuální rozsah ASTM výslovně odkazuje jak na minimální tloušťku stěny, tak na průměrnou tloušťku stěny, pokud je specifikována v objednávce.

Tyto dva způsoby řazení by neměly být považovány za totožné.

U tlakového zařízení by měl zákazník jasně uvést:

"Minimální zeď"

nebo

"Průměrná zeď"

v poptávce a objednávce.

To pomáhá předcházet rozměrovým nedorozuměním při porovnávání nabídek od různých výrobců trubek.

Kontrola a testování

 

ASTM A213 není jen chemická specifikace. Stanoví také požadavky na testování hotových trubek.

Norma ASTM identifikuje požadavky včetně:

Testování napětí

Testování tvrdosti

Testování zploštění

Zkoušení plamenem

Nedestruktivní elektrické testování nebo hydrostatické testování

ASTM uvádí, že každá trubka podléhá nedestruktivní elektrické zkoušce nebo hydrostatické zkoušce podle požadavků specifikace.

V závislosti na projektu může další kontrola zahrnovat:

Kontrolní položka Účel
Chemická analýza Potvrďte složení slitiny T11
Zkouška tahem Ověřte mechanické vlastnosti
Zkouška tvrdosti Potvrďte stav tepelného zpracování-
Test zploštění Vyhodnoťte integritu a tažnost trubky
Test vzplanutí Vyhodnoťte schopnost tváření
Hydrostatický test Ověřte integritu tlaku
Test vířivých proudů Zjistěte příslušné nespojitosti
Ultrazvukové testování Dodatečná objemová kontrola tam, kde je specifikována
Rozměrová kontrola Ověřte OD, WT, délku a tolerance
Vizuální kontrola Zkontrolujte stav povrchu
PMI V případě potřeby ověřte identitu slitiny

Pokud to projekt vyžaduje, může kupující určit kontrolu třetí strany.

Sledovatelnost materiálu a dokumentace

U kotlových a tlakových{0}servisních trubek by sledovatelnost materiálu měla přesahovat pouhé označení „T11“ na trubce.

Balíček kvality projektu může obsahovat:

Stupeň materiálu

Teplotní číslo

Chemické složení

Výsledky mechanických{0}}testů

Záznam o tepelném zpracování-

Rozměry

Výsledky kontroly

Výsledky NDT, pokud jsou specifikovány

Informace o hydrostatickém-testu tam, kde je to možné

Použitelná specifikace ASTM/ASME

Sledovatelnost-objednávek

U exportních projektů na výrobu kotlů, EPC a{0}}výroby energie by zákazníci měli ve fázi dotazu uvést požadovaný formát kontrolního-dokumentu a požadavky na kontrolu třetí-stranou.

Typické aplikace ASTM A213 T11

 

Trubky kotle

T11 se běžně používá v průmyslových a užitkových kotlích vystavených zvýšeným teplotám.

Trubky přehříváku

Díky systému slitiny Cr-Mo je T11 vhodný pro mnoho aplikací přehříváků, kde je vyžadována zvýšená-teplotní pevnost.

Trubky výměníků tepla

ASTM A213 konkrétně pokrývá trubky výměníku tepla-a T11 lze vybrat pro zařízení pro přenos tepla-zahrnující vhodné vysokoteplotní-procesní podmínky.

HRSG systémy

Parní generátory s rekuperací tepla v zařízeních s kombinovaným-cyklem běžně používají třídy Cr-Mo včetně T11 pro vhodné tlakové a teplotní zóny.

Petrochemické a rafinérské vybavení

Hadice T11 mohou být také určeny pro zařízení pro přenos tepla-, procesní ohřívače a související tlakové komponenty v rafinériích a petrochemických zařízeních.

 

ASTM A213 T11 vs ASTM A335 P11

 

Častou chybou při nákupu je ošetřeníT11 a P11 jako stejný produkt jednoduše proto, že chemické složení jejich slitin je podobné.

Jsou to blízce příbuzné Cr-Mo materiály, ale jejich produktové specifikace slouží jiným účelům.

Položka ASTM A213 T11 ASTM A335 P11
Typ produktu Trubice Trubka
Norma ASTM A213 ASTM A335
Výrobní Bezešvé Bezešvé
Hlavní aplikace Trubky bojleru, přehříváku a výměníku tepla Vysokoteplotní-potrubí
UNS K11597 Běžně K11597
Cr-Mo Family Přibližně. 1Cr-0,5 Mo Přibližně. 1Cr-0,5 Mo
Základ objednávky Rozměry trubek / servis kotle Rozměry potrubí / servis potrubí
Přímá substituce Vyžaduje technickou kontrolu Vyžaduje technickou kontrolu

Důležité pravidlo zadávání zakázek

T11 by neměl být jednoduše přejmenován na P11 a P11 by neměl být automaticky dodáván s nákupní objednávkou A213 T11.

I když je chemie podobná, příslušná specifikace řídí:

Forma produktu

Rozměry

Tolerance

Testování

Inspekce

Osvědčení

Výrobní požadavky

Přijetí kódu

Na nákupní normě proto záleží stejně jako na jakosti materiálu.

T11 vs T22 – Jak vybrat

T11 a T22 jsou oba běžné Cr-Mo kotlové trubky, ale T22 obsahuje podstatně více chrómu a molybdenu.

Vlastnictví T11 T22
Cr 1.00–1.50% Přibližně. 1.90–2,60 %
Mo 0.44–0.65% Přibližně. 0.87–1,13 %
Úroveň slitiny Spodní Vyšší
Typické polohování Středně zvýšená-teplota Cr-Mo služba Náročnější služba při zvýšené teplotě-

 

T22 by neměl být automaticky považován za „lepší“ pro každý projekt. Výběr materiálu by měl být založen na konstrukční teplotě, dovoleném napětí, požadavcích na oxidaci, svařovacích postupech, výrobních podmínkách a řídících předpisech.

Úvahy o svařování a výrobě

ASTM A213 T11 je Cr-Mo legovaná ocel a vyžaduje kontrolovanější svařovací praxi než běžná uhlíková ocel.

Kvalifikovaný postup svařování by měl vzít v úvahu:

Tloušťka stěny trubky

Geometrie kloubu

Proces svařování

Výběr výplňového-kovu

Předehřejte

Interpass teplota

Přívod tepla

Rychlost chlazení

Tepelné zpracování po-svaru

Použitelné požadavky ASME nebo projektu

Vzhledem k tomu, že požadavky na svařování se liší podle tloušťky, designu součástí a řídícího stavebního předpisu, stránka produktu by mělanespecifikujte jeden univerzální předehřev nebo teplotu PWHT pro každou aplikaci T11.

Výrobu by se měly řídit použitelné WPS/PQR a stavební kód.

Jak objednat kotelní trubky ASTM A213 T11

Pro přesnou technickou kontrolu a cenu zašlete následující informace:

Norma:ASTM A213/A213M
Stupeň: T11
Velikost trubky:OD × WT
Základ stěny:Minimální zeď / Průměrná zeď
Délka:Pevné / Náhodné
Množství:Kusy / metry / tuny
Dokončit:Hot-Dokončeno / Studené-Dokončeno, pokud je uvedeno
Tepelné zpracování:Požadavek projektu, pokud je řízen
Testování:Standardní + doplňková kontrola
Dokumentace:Požadovaný certifikát / protokol o zkoušce
Kontrola třetí{0}strany:SGS / BV / TÜV nebo specifikovaná agentura v případě potřeby
Balení:Exportní balíček / balení vhodné pro plavbu
Cíl:Přístav / země

Příklad:

ASTM A213 T11 / 60,3 × 5,54 × 12 000 mm / Minimální stěna / 500 ks / Požadováno NDT

Tyto informace pomáhají předcházet opakovanému technickému objasňování a umožňují přesnější cenovou nabídku.

Proč Source ASTM A213 T11 od Dongmeng Group?

Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.podporuje projektové-obstarávání kotlů,{1}}výměníků tepla a-trubek z legované oceli pro vysoké teploty.

Náš dodavatelský přístup se zaměřuje spíše na shodu se skutečným požadavkem projektu než na uvádění pouze podle názvu materiálu.

U dotazů T11 mohou parametry zadávání zakázek zahrnovat:

Specifikace ASTM/ASME

Velikost trubky a tolerance

Minimální-nebo průměrný-požadavek na zeď

Výrobní cesta

Stav tepelného zpracování-

Požadavky na testování

Sledovatelnost materiálu

Inspekční dokumentace

Vlastní délky

Konec přípravy

Exportní obaly

Kontrola třetí-stranou

U projektů EPC,-výrobců kotlů,{1}}výměníků tepla a výroby energie- mohou zákazníci předložitplán trubek, kusovník, výkres nebo specifikace nákupupro technickou kontrolu.

FAQ – ASTM A213 T11 Boiler Tube

1. Co je ASTM A213 T11?

ASTM A213 T11 je bezešvá feritická trubka z Cr-Mo legované oceli primárně používaná pro kotle, přehříváky a výměníky tepla.

2. Je ASTM A213 T11 bezešvý?

Ano. ASTM A213/A213M vyžaduje, aby potrubí, na které se vztahuje specifikace, bylo vyrobeno bezešvým procesem.

3. Jaké je UNS číslo T11?

ASTM A213 T11 je identifikován jakoUNS K11597.

4. Jaký slitinový systém je T11?

T11 je běžně popisován jako přibližněLegovaná ocel 1Cr-0,5Mos 1,00–1,50 % chrómu a 0,44–0,65 % molybdenu.

5. Je T11 stejný jako P11?

Č. T11 je dodáván podle ASTM A213 pro trubkové aplikace, zatímco P11 je dodáván podle ASTM A335 pro vysokoteplotní potrubí. Podobná chemie nečiní tyto dvě specifikace produktu zaměnitelné.

6. Lze T11 použít pro přehříváky?

Ano. Trubky přehříváku jsou jednou z primárních aplikací produktů, na něž se vztahuje ASTM A213.

7. Lze T11 použít pro výměníky tepla?

Ano. ASTM A213 pokrývá trubky výměníku tepla-a T11 se používá tam, kde její teplota, tlak a vlastnosti materiálu odpovídají konstrukčním požadavkům.

8. Je T11 hotový za tepla nebo za studena?

ASTM A213 umožňuje dokončování bezešvých trubek za tepla nebo za studena, jak je specifikováno.

9. Jaké testy jsou vyžadovány pro potrubí ASTM A213?

Norma zahrnuje zkoušky tahem, tvrdostí, zploštěním a rozšiřováním, spolu s nedestruktivními elektrickými zkouškami nebo hydrostatickými zkouškami podle potřeby.

10. Jaké informace bych měl poskytnout pro nabídku T11?

Uveďte standardní, jakost, vnější průměr, tloušťku stěny, minimální/průměrnou-základnu stěny, délku, množství, tepelné zpracování, požadavky na kontrolu, dokumentaci a místo určení.

Vyžádejte si cenovou nabídku

PotřebaBezešvé kotlové trubky ASTM A213 T11pro kotel, přehřívák, výměník tepla nebo projekt výroby energie-?

Pošlete nám svůj:

OD × Hmot. × Délka + Množství + Základ stěny + Požadavky na kontrolu + Místo určení

Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.

Před cenovou nabídkou můžeme zkontrolovat váš plán trubek nebo technickou specifikaci nákupu, abychom vám pomohli potvrdit, že dodaný materiál, rozměry, rozsah kontroly a dokumentace odpovídají požadavkům projektu.

Informace o kanceláři

Zcela rekapitalizovat komunity 24/7 prostřednictvím metrik vyhovujících standardům, zatímco.

Telefonní číslo a e-mail

+8615769214734
office@dongmjd.com

WhatsApp

Dong: +8615769214734

Adresa naší kanceláře

Pokoj 4107, Runfeng Building, Sanqiao New Street, Weiyang District, Xi'an City, provincie Shaanxi

 

Populární Tagy: astm a213 t11 trubka kotle, Čína výrobci trubek kotle astm a213 t11, dodavatelé, továrna

Odeslat dotaz