Jako důvěryhodný dodavatel-výkonných slitinových potrubních řešení se specializujeme naPotrubí ASTM A335 třídy P91(v souladu sASME SA335 P91), pokročilýchrom-molybden-vanadová bezešvá ocelová trubka z legované ocelinavrženo pro extrémně vysoké-teploty a{1}}tlakové aplikace. S optimalizovaným chemickým složením včetně8,0-9,5 % chrómu, 0,85-1,05 % molybdenua posílena mikro-legovacími prvky, jako jeVanad (0,18-0,25 %)aniob (0,06-0,10 %), tato třída poskytuje výjimečnépevnost při tečení, odolnost proti tepelné únavěa dlouhodobou-stabilitu konstrukce při teplotách až 650 stupňů (1200 stupňů F). Široce specifikovaný v moderních ultra-superkritických elektrárnách, výměnících tepla a přenosových linkách rafinérií,Trubka ze slitiny P91nabízí významné výhody oproti konvenčním třídám, jako je P22, umožňuje konstrukci tenčích stěn a lepší provozní efektivitu. NášBezešvé trubky ASTM A335 P91jsou vyráběny podle přísných standardů kvality, s plnou sledovatelností a podpůrnou dokumentací pro globální shodu projektu.

01
Vysoká kvalita
02
Pokročilé vybavení
03
Profesionální tým
04
Vlastní servis
Popis produktů
ASTM A335 Grade P91 je chrom-molybdenová legovaná ocel obohacená o prvky, jako je vanad, niob (kolumbium) a dusík, které společně přispívají k jejímu vynikajícímu výkonu při vysokých-teplotách. Složení materiálu zahrnuje kontrolovaná množství uhlíku, manganu, fosforu, síry, křemíku, chrómu, molybdenu, vanadu, dusíku, niklu, hliníku, niobu, titanu a zirkonu.
Trubky P91 jsou k dispozici v bezešvé i svařované formě. Bezešvé trubky jsou vytlačovány z jednoho bloku, což zajišťuje jednotnou strukturu a zvýšenou tlakovou integritu. Svařované trubky, včetně těch, které jsou vyráběny jako typy ERW (Electric Resistance Welded), jsou vyráběny z pásů nebo desek, s podélnými nebo spirálovými svařovacími technikami používanými k vytvoření těla trubky.
Mechanické vlastnosti ASTM A335 P91 zahrnují minimální mez kluzu 415 MPa a minimální pevnost v tahu 585 MPa, díky čemuž je vhodná pro vysoko-tlaké a vysoko{5}}teplotní aplikace v energetice a petrochemii.
Pro podrobné informace o specifikacích trubek z legované oceli P91 ERW nebo pro vyžádání cenové nabídky nás neváhejte kontaktovat. Jsme připraveni podpořit vaše projektové potřeby spolehlivými produkty a konkurenceschopnými cenami.
Formát specifikace trubky z legované oceli ASME SA335 třídy P91
| Velikost v palcích | 1/8 NB až 24 NB palce |
| Normy ASTM | ASTM A 335 a ASME SA 335 |
| Typ | Bezešvé trubky |
| Specializace na velikost | Velký průměr Velikost |
| Tabulka vnějších rozměrů | 19,05 milimetru – 114,3 milimetru |
| Tabulka tloušťky stěny | 2,0 mm – 14 mm |
| Délka v milimetrech | max 16000 milimetrů |
| Harmonogram | Plán 20 - XXS do 250 milimetrů thk. |
| Forma potrubí | Kulaté, obdélníkové, čtvercové, hydraulické atd. |
| Délka | Jednoduchý, dvojitý náhodný a řez na délku. |
| Konce trubek a trubek | Obyčejné, zkosené, šlapané. |
Chemické vlastnosti svařované trubky ASTM A335 Gr P91
| C, % | Mn, % | P, % | S, % | Si, % | Cr, % | Po, % | V, % | N, % | Ni, % | Al, % | Nb, % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0.08-0.12 | 0.3-0.6 | max. 0,02 | max. 0,01 | 0.2-0.5 | 8.0-9.5 | 0.85-1.05 | 0.18-0.25 | 0.03-0.07 | 0,4 max | max. 0,04 | 0.06-0.10 |
Mechanické a fyzikální vlastnosti trubky z legované oceli P91 ERW
| Pevnost v tahu, MPa | A335 P91 Mez kluzu, MPa | Prodloužení, % | A335 P91 Tvrdost, HB |
|---|---|---|---|
| 585 min | 415 min | 20 min | 250 max |
Srovnání s jinými třídami ASTM A335
| Třídy ASTM A335 | Ekvivalent BSi Ref. | Zaměření na materiál |
|---|---|---|
| Gr. P5 | 3604/625 | 5 % Cr 1/2 % Mo |
| Gr. P9 | 3604/629 | 9 % Cr 1 % Mo |
| Gr. P11 | 3604/621 | 1 1/4 % Cr 1/2 % Mo |
| Gr. P12 | 3604/620 | 1 % Cr 1/2 % Mo |
| Gr. P22 | 3604/622 | 2 1/4 % Cr 1 % Mo |
| Gr. P91 | N/A (moderní CSEF) | ~9% Cr 1% Mo + V, Nb, N (upraveno) |
Tabulka velikostí potrubí ASTM A335 P91
| OD (mm) x Thk (mm) | OD (mm) x Thk (mm) | OD (mm) x Thk (mm) |
|---|---|---|
| 38.1 x 3.2 | 57.0 x 4.9 | 76.2 x 4.0 |
| 38.1 x 4.0 | 57.0 x 6.3 | 76.2 x 5.0 |
| 38.1 x 6.3 | 57.0 x 7.9 | 76.2 x 6.3 |
| 42.4 x 3.2 | 60.3 x 3.2 | 82.5 x 4.5 |
| 42.4 x 4.0 | 60.3 x 3.6 | 88.9 x 3.2 |
| 44.5 x 3.2 | 60.3 x 5.0 | 88.9 x 3.6 |
| 44.5 x 6.3 | 63.5 x 3.2 | 88.9 x 4.0 |
| 48.3 x 3.2 | 63.5 x 3.6 | 101.6 x 3.6 |
| 48.3 x 3.6 | 63.5 x 4.0 | 101.6 x 4.5 |
| 50.8 x 4.5 | 63.5 x 6.3 | 101.6 x 6.3 |
| 51.0 x 3.2 | 63.5 x 7.9 | 114.3 x 3.6 |
| 51.0 x 3.6 | 70.0 x 3.2 | 114.3 x 5.0 |
| 51.0 x 6.3 | 70.0 x 3.6 | 139.7 x 4.0 |
| 57.0 x 3.2 | 70.0 x 6.3 | 139.7 x 5.0 |
| 57.0 x 3.6 | 76.2 x 3.6 | 139.7 x 6.3 |
Tloušťka stěny bezešvých trubek z legované oceli P91
| NPS [DN] Označení | Tolerance, % ze specifikované | |
|---|---|---|
| Nad | Pod | |
| 1/8 až 2 1/2 [6 až 65] včetně všech poměrů t/D | 20.0% | 12.5% |
| Nad 2 1/2 [65], t/D < nebo=5 % | 22.5% | 12.5% |
| Nad 2 1/2 [65], t/D > 5 % | 15.0% | 12.5% |
| (t=Specifikovaná tloušťka stěny; D=Specifikovaný vnější průměr) | ||
Často kladené otázky (FAQ): ASTM A335 Grade P91 / ASME SA335 P91 Trubka z legované oceli
Otázka 1: Jaká je klíčová výhoda použití ASTM A335 P91 oproti jiným chrom-moly jakostům jako P22 nebo P9?
A:Hlavní výhodou P91 je jehovýrazně vyšší pevnost při zvýšených teplotách. Díky svému pokročilému chemickému složení (včetně vanadu, niobu a dusíku) nabízí P91 vynikající vlastnostipevnost při tečeníaodolnost proti tepelné únavě. To umožňuje navrhovat potrubní systémy stenčí tloušťky stěnve srovnání s P22 nebo P9, což vede k úspoře materiálových nákladů, nižší hmotnosti a nižšímu tepelnému namáhání, zejména v ultra-superkritických elektrárnách a vysokotlakém-potrubí.
Q2: Jaké je úplné chemické složení ASTM A335 P91?
A:P91 je komplexní slitina s pečlivě vyváženým složením pro optimální výkon:
Chrom (Cr): 8.00 - 9.50%
Molybden (Mo): 0.85 - 1.05%
Vanad (V): 0.18 - 0.25%
Niob (Cb/Columbium): 0.06 - 0.10%
Dusík (N): 0.030 - 0.070%
Uhlík (C): 0.08 - 0.12%
Mangan (Mn): 0.30 - 0.60%
Křemík (Si): 0.20 - 0.50%
Nikl (Ni):Menší nebo rovno 0,40 %
Hliník (Al):Menší nebo rovno 0,02 %
Fosfor (P):Menší nebo rovno 0,020 %
Síra (S):Menší nebo rovno 0,010 %
Q3: Jaké jsou minimální mechanické vlastnosti trubky A335 P91?
A:Garantované minimální mechanické vlastnosti dle normy jsou:
Pevnost v tahu:585 MPa (85 000 psi)
Mez kluzu:415 MPa (60 000 psi)
Q4: Jaký je rozdíl mezi bezešvou a svařovanou trubkou P91?
A:Rozdíl je ve výrobním procesu:
Bezešvé P91 (ASTM A335):Vyrábí se proražením plného sochoru, výsledkem je homogenní trubka bez podélného svaru. Toto je preferovaná volba pro nejkritičtější-vysokotlaké aplikace.
Svařovaný P91 (např. ASTM A691):Vytvarované z plechu nebo plechu a podélně svařené (ERW nebo SAW). Zatímco nákladově-efektivní u velkých průměrů, svarový šev je kritickou oblastí, která vyžaduje rozsáhlé ne{2}}destruktivní testování (NDT), aby byla zajištěna integrita.
Q5: Jaké jsou správné normy pro fitinky, příruby a desky P91?
A:Chcete-li potrubní systém{0}}vyhovující plně kódu P91, zadejte tyto odpovídající materiálové normy:
Trubkové fitinky (kolena, T-kusy): ASTM A234 WP91
Příruby a kované fitinky: ASTM A182 F91
Ocelový plech pro výrobu: ASTM A387 Třída 91
Q6: Proč je tepelné zpracování pro materiál P91 tak zásadní?
A:P91 vyžaduje přesnéNormalizace (při 1040-1080 stupních) a temperování (při 730-780 stupních)tepelné zpracování, aby se vyvinula jeho jedinečnátemperovaná martenzitická mikrostruktura. Tato struktura je zodpovědná za její vysokou-pevnost a odolnost proti tečení-. Nesprávné tepelné zpracování bude mít za následek neúspěšné mechanické testy a výrazně sníží životnost.
Q7: Jaké jsou specifické problémy svařování s P91 a jaké postupy jsou vyžadovány?
A:Svařování P91 je vysoce složité díky své prokalitelnosti. Vyžaduje:
Přísná před-kontrola ohřevu a interpass:Aby nedošlo k prasknutí.
Přesný výběr přídavného kovu:Obvykle ER90S-B9 pro TIG nebo E9015-B9 pro SMAW.
Povinné{0}}tepelné zpracování svařování (PWHT):Musí být provedeno ihned po svařování v přísném teplotním rozsahu (~760 stupňů), aby se temperovala svarová zóna a dosáhlo se požadované houževnatosti.
Řízené rychlosti chlazení:Po svařování a před PWHT.
Q8: Jaké certifikace a testování poskytujete svým trubkám P91?
A:Veškerý materiál dodáváme s plnýmCertifikát o zkoušce materiálu (MTC)podle EN 10204 3.1/3.2, která zahrnuje certifikovanou chemickou analýzu a výsledky mechanických testů. Standardní hydrostatické testování je zahrnuto a můžeme poskytnout další certifikace NDE, jako je napřUltrazvukové testování (UT)aRentgenové testování (RT)dle požadavků projektu.
Q9: Ve kterých aplikacích se A335 P91 nejčastěji používá?
A:P91 je materiál volby pro nejnáročnější-aplikace s vysokou spotřebou energie, včetně:
Hlavní parní vedení a horké ohřívací vedenív ultra-superkritických elektrárnách.
Součásti vysokotlakého kotle-a hlavičky.
Kritické potrubív petrochemickém a zpracovatelském průmyslu s extrémními teplotními/tlakovými podmínkami.
Otázka 10: Podporují vaše produkty P91 shodu s mezinárodními předpisy pro tlaková zařízení?
A:Absolutně. Naše materiály a komplexní dokumentace jsou navrženy tak, aby podporovaly vaši shodu s hlavními mezinárodními předpisy a směrnicemi, včetněASME kód kotle a tlakové nádoby, EvropanSměrnice o tlakových zařízeních (PED 2014/68/EU)a dalších regionálních standardů, které zajišťují globální přijetí projektu.
Populární Tagy: potrubí astm a335 p91, Čína výrobci potrubí astm a335 p91, dodavatelé, továrna


